gimnazjum9kalisz.pl

Polska narodowa drużyna w siatkówkę poniosła klęskę w finałowym meczu mistrzostw świata z włoskim zespołem rezultatem 1:3!

Polska narodowa drużyna w siatkówkę poniosła klęskę w finałowym meczu mistrzostw świata z włoskim zespołem rezultatem 1:3!

13.09.2022, 08:48

Wiele siatkarskich wielbicieli ma doskonałą świadomość tego, jak ważnym wydarzeniem jest mundial. To rozumieją zwłaszcza sympatycy tej dyscypliny sportu z Polski, ponieważ polska kadra narodowa siatkarzy od wielu lat odnosi sukcesy na turniejach rangi mistrzowskiej. Nie dziwi więc to, iż w naszym kraju zapanowała euforia, gdy przedstawiono zmianę gospodarza światowych mistrzostw. Turniej na początku miał odbyć się w Rosji, lecz ze względu na wojenne działania organizacja została zabrana Rosjanom. Światowa federacja siatkarska FIVB nie zamartwiała się jednak, gdyż Polska już kilka razy dowiodła, że umie obsłużyć wydarzenie tak wysokiej rangi. Osiem lat temu na halach w naszym kraju także odbywały się mistrzostwa świata i wówczas polska narodowa kadra siatkarzy wygrała tam złoty krążek. Ogromna ilość wielbicieli siatkówki wierzyła to, że i tym razem będzie identycznie.

Należy zaznaczyć, że polska drużyna narodowa siatkarzy od samego początku światowych mistrzostw radziła sobie fantastycznie. Mogło się wydawać, że jesteśmy na najlepszej drodze do następnej obrony światowego mistrzostwa, ponieważ bez problemów pokonywaliśmy kolejnych przeciwników. W pojedynku półfinałowym po pięciosetowej walce pokonaliśmy Brazylię wynikiem trzy do dwóch. W finałowym pojedynku mistrzostw świata przeciwnikiem polskiej drużyny była reprezentacja Włoch. Jest to bez cienia wątpliwości ekipa, w której można obserwować kilku utalentowanych graczy. Dowiedli oni na parkietach w naszym kraju, iż będzie trzeba się z nimi liczyć w kolejnych latach. Doskonale Bardzo dobrze zaczęła pojedynek finałowy polska narodowa drużyna, triumfując w pierwszym secie rezultatem 25:22. Jednak następne partie to był popis gry włoskiej kadry narodowej. Bardzo niezawodna gra reprezentacji Włoch i pokaźna ilość błędów z naszej strony sprawiła, że to właśnie oni wygrali w finałowym spotkaniu wynikiem jeden do trzech. W rozrachunku końcowym polska reprezentacja zajęła miejsce drugie na światowych mistrzostwach i należy zaznaczyć fakt, iż to również jest niezwykły sukces.|Kadra Polska w końcowym rozrachunku zajęła miejsce drugie na mundialu i warto podkreślić to, iż to też jest gigantyczny sukces.|drugie miejsce na mistrzostwach świata ostatecznie wywalczyła polska kadra narodowa i trzeba podkreślić to, że to też jest gigantyczny sukces.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij