gimnazjum9kalisz.pl

Fantastyczne spotkanie drużyny narodowej Czech - klęska reprezentacji Polski w pierwszym spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024!

Fantastyczne spotkanie drużyny narodowej Czech - klęska reprezentacji Polski w pierwszym spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024!

22.06.2023, 13:21

Kiepskie spotkanie zespołu polskiego na otwarcie eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 - porażka z czeską drużyną!

Zakończony w grudniu mundial w wykonaniu polskiej reprezentacji piłkarskiej nie był zbytnio udany. Oczywiście polscy piłkarze zdołali awansować do fazy pucharowej, lecz nie wszystkim podobał się styl, w jakim tego dokonali. Futbolowi wielbiciele z naszego kraju zgodnie sądzili, że zmiana na pozycji trenera jest wymagana. I właśnie z tego powodu prezes PZPN Cezary Kulesza zdecydował się na przerwanie kontraktu z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został nowym trenerem zespołu narodowego Polski, a jego pierwszym poważnym oponentem była narodowa drużyna Czech. Było to pierwsze spotkanie w eliminacyjnych zmaganiach do Mistrzostw Europy 2024 i niezwykle istotne było to, aby zwyciężyć.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego humory w polskiej drużynie były bardzo dobre, jednak weryfikacja przyszła bardzo szybko. Reprezentacja narodowa Czech bowiem zdołała strzelić dwa gole już po trzech minutach meczu. Zarówno dla piłkarzy, jak i fanów zgromadzonych na trybunach w Pradze był to istny szok. Od pierwszego gwizdka zawodnicy narodowej drużyny Czech wyglądali o wiele lepiej od polskich graczy i nie wiele wskazywało na to, iż w drugiej odsłonie się to odmieni. Reprezentacja piłkarska Polski w drugiej odsłonie tego starcia prezentowała się nieco lepiej, jednak to gracze z Czech strzelili gola numer 3. Strzelcem gola numer trzy w 64. minucie był Kuchta. Polscy zawodnicy usiłowali odrobić straty, jednak zdołali zdobyć tylko jednego gola na 3 minuty przed końcem pojedynku. Ten mecz w wykonaniu polskiej piłkarskiej reprezentacji był tragiczny i trzeba to przyznać. Bez wątpienia nie tak debiut w naszej kadrze wyobrażał sobie portugalski trener Santos. Polska kadra narodowa będzie się mierzyć z reprezentacją narodową Albanii w drugim spotkaniu zmagań eliminacyjnych. Polska narodowa kadra z pewnością musi zgarnąć 3 punkty w tym spotkaniu.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij