gimnazjum9kalisz.pl

Mundial 2022 - kluczowy turniej

Mundial 2022 - kluczowy turniej

14.11.2022, 11:07

Potyczki piłkarskie w Katarze nadciągają dużymi krokami, a duży odsetek mężczyzn z ekscytacją odlicza nadchodzące godziny. W sieci globalnej ukazuje się bardzo dużo przemyśleń dotyczących tego, jaka grupa zawodników wygra rozgrywki piłkarskie, a jaka ma na to znikome szanse. Nie zabraknie też nagonki względem różnych sław piłki nożnej. Czy nadzwyczajne historyczne wydarzenie da nam wyraziste przeżycia?

Urok mistrzostw świata

Obecne mistrzostwa będą ponadprzeciętnie zjawiskowe, mimo niemałej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do teraz zostały zrealizowane. Pierwszy raz w historii, mecze pomiędzy drużynami miejsce będą miały na terytorium Bliskiego Wschodu, a także pierwszy raz w państwie wyznania islamskiego. Pora roku również jest nietypowa, ponieważ turniej odbędzie się w trakcie jesieni. Jest to też finalny koncept mistrzostw świata, gdzie występować będą zaledwie 32 ekipy piłkarzy, ponieważ na kolejnym tego typu turnieju, liczba ekip piłkarzy podniesiona zostanie do 48 zakwalifikowanych zespołów.

Chłodne opinie ludzi

Najbliższe mistrzostwa świata są bardziej dyskusyjne od swych wcześniejszych wersji. Powstają komentarze, iż wybór obszaru, w którym mistrzostwa mają się odbyć, zawierał czynniki korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w środowisku piłkarskim da się zauważyć spore poirytowanie. Dookoła organizowanych zawodów nieustannie wirowało widmo skandali, jednakże czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, iż w okresie budowania obiektów sportowych i reszty infrastruktury, umarła spora liczba pracowników budowy, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie ostudziło największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego epokowego turnieju dla islamskiego państwa, którym jest Katar.

Która drużyna podniesie w górę puchar?

Pomimo sporej niechęci aniżeli podziwu wobec gospodarza turnieju, i tak miliony kibiców piłki nożnej angażują się w cały proces, stawiając na przeróżne drużyny do wygrania całego turnieju. Głównymi ulubieńcami publiczności do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zwycięzce musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij